previous arrow
next arrow
Full screenExit full screen
Slider

Specyfikacja


projektu

 • Klient

  Copy Office Sp. z o.o.

 • Lokalizacja

  Kraków

 • Realizacja

  2013

 • Powierzchnia

  480 m2

Projektowany budynek biurowy przeznaczony dla firmy Copy Office, zajmującej się sprzedażą i obsługa urządzeń biurowych, zlokalizowano przy ul. Bocianiej w Krakowie. Podstawową funkcję biurową uzupełniono o funkcję usługową. Bezpośrednim kontekstem dla projektu są zakłady produkcyjne, magazyny, biurowce, a także zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Za sprawą swoich gabarytów i zastosowanych posunięć estetycznych, projektowany obiekt nieagresywnie wpisuje się w zastany krajobraz.

Czterokondygnacyjny budynek rozwiązano na rzucie nieregularnego pięciokąta, którego kształt wynika z kształtu działki i układu nieprzekraczalnych linii planistycznych. Elewacje zaprojektowano w oparciu o prostokątne moduły utrzymane w odcieniach szarości. W celu zachowania jednolitości formy, otwory okienne zostały przesłonięte za pomocą paneli z lakierowanej siatki, pozwalając na optyczne zlicowanie z płaszczyznami elewacji oraz wpisanie się w zastosowany na nich układ graficzny..

Konstrukcję zaprojektowano w układzie tarczowo – płytowym.. Całość przekrywa płaski stropodach.

Pomimo zastanych ograniczeń wiążących się z wielością działki oraz niełatwym kontekstem otoczenia, powstał budynek biurowy o eleganckiej, choć nietypowej, formie, która pozwala na wyróźnienie się w tkance miejskiej. Jego łagodna kolorystyka, dzięki zastosowanym podziałom przywodzącym skojarzenie pikseli, całkowicie unika monotonii. Całokształt spełnia funkcję reprezentacyjnej siedziby firmy.