projekt-budynkow-wielorodzinnych-krakow
budynki-wielorodzinne-projekty
budynek-wielorodzinny-krakow
projekt-bloku
previous arrow
next arrow

Specyfikacja


projektu

 • Klient

  Tętnowski Development Sp. z o.o.

 • Lokalizacja

  Ul. Wrocławska, Kraków

 • Realizacja

  2012 - 2013

 • Powierzchnia

  9 500 m2

I nagroda w Konkursie Inwestorskim – 2012

I nagroda w Plebiscycie „Kraków mój Dom” w kategorii architektura mieszkaniowa, organizowanym przez „Dziennik Polski” i Urząd Miasta Krakowa – 2014

Projekt budynku wielorodzinnego zlokalizowany przy ul. Wrocławskiej 80, został stworzony dla firmy Tętnowski Development. Zamierzeniem projektowym było uzupełnienie i uporządkowanie pierzei ulicy na wysokości jednostki wojskowej, która pomimo doskonałej lokalizacji w centrum Krakowa, była nieco chaotycznie zagospodarowana.

Budynek składa się z 11 kondygnacyjnej części wertykalnej – wieży i kontrastującej z nią 7 kondygnacyjnej części horyzontalnej. Całość mieści 104 lokale mieszkalne o powierzchniach od 36 do 194 m2 i 6 lokali usługowych. Zarówno część wertykalną jak i horyzontalną zaprojektowano zgodnie z klasycznymi zasadami trójpodziału elewacji: podstawę stanowi kamienny parter z przeszklonymi lokalami usługowymi, rozwinięciem są powtarzalne kondygnacje mieszkalne, a zwieńczenie stanowią ostatnie kondygnacje cofnięte o szerokość tarasów.

Dzięki przeszklonym lokalom usługowym parteru, iluminacji, małej architekturze i zieleni udało się stworzyć interesującą przestrzeń pół-publiczną i nadać temu fragmentowi ulicy Wrocławskiej współczesny, miejski, otwarty i przyjazny użytkownikom charakter.

Obiekt został zrealizowany z dużą dbałością o detal z użyciem najwyższej jakości materiałów takich jak: chorwacki wapień „plavi”, szlachetne tynki ceresit z serii visage, wysokiej klasy drewniana stolarka okienna, z zestawami szklanymi o wysokiej klasy parametrach termicznych i akustycznych, zapewniających komfort użytkowania. Udało się to dzięki ścisłej współpracy Developera i architektów zarówno na etapie projektowania jak i całego procesu budowlanego.

Takie podejście do inwestycji znalazło uznanie wśród przyszłych mieszkańców: na etapie odbioru budynku sprzedanych było blisko 80% mieszkań, co można uznać za sukces, również komercyjny. Budynek został zakwalifikowany do Plebiscytu „Kraków mój Dom” i decyzją Kapituły, został ostatecznie uznany za najlepszy obiekt mieszkaniowy, oddany do użytkowania w 2013 roku w Krakowie.