budynki-uslugowe
me-clean-projekt
architekt-skawina-projekt
previous arrow
next arrow

Specyfikacja


projektu

 • Klient

  Mr. Clean

 • Lokalizacja

  Skawina k. Krakowa

 • Realizacja

  2011 - 2012

 • Powierzchnia

  600 m2

W podkrakowskiej Skawinie zrealizowano projekt budynku usługowego Firmy Mr. Clean sp. z o.o. zajmującej się w realizacją usług obsługi nieruchomości w zakresie sprzątania, usług specjalistycznych oraz utrzymywania terenów zewnętrznych i ochrony mienia. Obiekt pełni przede wszystkim funkcję biurową, którą uzupełniono o funkcję magazynu podręcznego. W otoczeniu dominuje zabudowa mieszkaniowa, w którą nowopowstały budynek, dzięki zastosowanym rozwiązaniom projektowym, wpisał się w nieagresywny sposób.

Budynek zaprojektowano na rzucie w kształcie litery L, powstałej z połączenia części jedno i dwukondygnacyjnej. Przestrzeń dwukondygnacyjna przeznaczona jest dla funkcji usługowo-biurowej, jednokondygnacyjna  natomiast dla funkcji magazynowej. Obydwa skrzydła przekrywają dachy dwuspadowe o nachyleniu połaci odpowiednio: 25° i 15°. Elewacje budynku wykończono jasnoszarą płytką klinkierową oraz utrzymanym w podobnej tonacji tynkiem. Dopełnieniem jasnych kolorów, decydujących o nienarzucającym się charakterze obiektu, stały się elementy, którym nadano żywą zieloną barwę: stolarka drzwiowa i okienna, a także ściany w strefie wejściowej części usługowo-biurowej.

Obiekt wspiera się na konstrukcji ścian murowanych uzupełnionych żelbetowymi słupami i belkami. Konstrukcję dachu biurowca stanowi układ krokwiowy oparty na zewnętrznych ścianach budynku. W części magazynowej konstrukcją dachu stanowią stalowe dźwigary kratownicowe.